Wiele osób uważa, że sen jest komfortowy tylko i wyłącznie wtedy, gdy materac jest mięciutki i wręcz otulający. Nie jest to do końca prawda – duża część miłośników wygodnego snu powinna wybrać nieco twardsze podłoże, ponieważ ma ono pozytywny wpływ na zdrowie, a ponadto, wbrew pozorom, jest komfortowe.

Hilding Pasodoble – co go wyróżnia?

Hilding Pasodoble to materac, który posiada status wyrobu medycznego. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkownika i jego zdrowia, a przy okazji jest przyjazny dla środowiska. Każda osoba z problemami z kręgosłupem lub innymi dolegliwościami utrudniającymi zdrowy sen może być pewna, że kupując ten produkt podejmuje dobry wybór. To jednak nie jedyne wyróżnienie, które zostało przyznane temu modelowi materaca. Posiada on także certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest jednym z najważniejszych światowych znaków gwarantujących bezpieczeństwo tekstyliów. Najwyższe standardy w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości potwierdza fakt, iż Hilding Pasodoble uzyskał certyfikat jakości AEH. Wyrób był poddawany specjalistycznym testom oraz szczegółowej analizie w profesjonalnym laboratorium Sleep-Lab i właśnie na tej podstawie stwierdzono, że bezsprzecznie spełnia cztery powyższe czynniki.

Co wpływa na to, że jest to materac bardzo twardy?

Zakochaj się w śnie na twardym podłożu z materacem Hilding PasodobleMaterac to taki produkt, w przypadku którego zdecydowanie najważniejsze jest to, co znajduje się w środku. Twardość tego modelu określa się jako H4, czyli bardzo twardą, idealną dla osób o wadze powyżej 100 kg. Nie należy się jednak tym sugerować, ponieważ najważniejsze w tym przypadku są indywidualne preferencje użytkownika oraz jego subiektywne odczucia. Ale jakim cudem produkt o takiej twardości może być komfortowy? O to nie trzeba się obawiać, ponieważ materace Hilding są dopracowane w każdym calu. Model Hilding Pasodoble został podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości, które sprawiają, że wyrób doskonale dopasowuje się do sylwetki osoby śpiącej i bezkonkurencyjnie podpiera jej kręgosłup. Powstał na bazie nowoczesnych sprężyn kieszeniowych, które są rozmieszczone indywidualnie, dzięki czemu każda z nich może pracować oddzielnie i zapewniać elastyczność punktową materaca. We wnętrzu znajduje się także pianka FlexiFoam, która nadaje produktowi elastyczność i plastyczność – odpowiada również za optymalną miękkość. Pomiędzy sprężynami a pianką umieszczono matę kokosową, która zapewnia zdrowy i higieniczny sen – świetnie przepuszcza powietrze, a dodatkowo zwiększa twardość wyrobu. Nie bez znaczenia pozostaje także mata sizalowa – wysoko wytrzymała warstwa odprowadzająca wilgoć.

Dla kogo będzie to produkt odpowiedni?

Wbrew pozorom, naprawdę spora grupa użytkowników będzie zadowolona z tego wyrobu. Będą to oczywiście przede wszystkim te osoby, które preferują sen na twardym podłożu oraz te, które z jakiegoś powodu muszą wybierać produkty tego typu. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku problemów ze zdrowiem najlepiej skonsultować zakup z lekarzem lub rehabilitantem – podpowiedzą, jaką twardość wybrać najlepiej. Jeśli okaże się, że twardy lub bardzo twardy materac będzie odpowiednim wyborem – Hilding Pasodoble to najlepszy kandydat o statusie wyrobu medycznego. Model idealnie sprawdzi się także w sypialni u osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny. Zastosowane w produkcji materiały nie nasilają alergii, a wręcz skutecznie hamują rozwój kurzu i roztoczy. Pranie również jest bardzo proste – pokrowiec bez obaw można czyścić w pralce, a uchwyty i zamek rozdzielczy na tkaninie ułatwiają proces zdejmowania pokrycia. Z jego właściwości będą zadowolone także pary!

Na komfort snu wpływa cała masa czynników: od psychologicznych po te, które są czysto związane z warunkami panującymi w sypialni. Wybór odpowiedniego materaca to bardzo istotna kwestia wpływająca na komfort snu.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/