Wybór odpowiedniego materaca jest bardzo ważny, ponieważ w dużej mierze to właśnie od podłoża do spania zależy to, czy wypoczynek będzie udany. Zainteresowani mają do wyboru szereg różnych produktów: od tych na bazie sprężyn, aż po takie, które powstały z pianek różnego rodzaju. Dla kogo są przeznaczone te drugie?

Doskonały wybór dla alergików

Materace piankowe słyną ze swojej różnorodności i wyróżniają się wspaniałymi cechami związanymi z charakterystyką konkretnych materiałów użytych do wypełnienia wyrobu. Producenci pragnęli, aby ich produkty były przeznaczone dla każdego i nie dyskryminowały żadnych potencjalnych klientów. Właśnie dlatego niemal wszystkie materace z pianek są antyalergiczne – powstały bowiem z materiałów w 100% bezpiecznych dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny. Przykładem jest model CUREM .LOG, który został wyprodukowany z połączenia trzech pianek: reagującej na temperaturę ciała termoelastycznej, wytrzymałej i komfortowej Fusion oraz redukującej naciski Serene. Każda z nich jest w 100% bezpieczna dla zdrowia – nie zawierają szkodliwych substancji i nie wywołują alergii. We wkładzie wyrobu utworzono specjalne profilowania i nacięcia, które zapewniają optymalną wentylację, a w efekcie – zapobiegają gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów. Przemyślano każdy najmniejszy szczegół, w tym również pokrowiec, który posiada właściwości neutralizujące zapachy i antybakteryjne – jest tak ze względu na wykorzystane przy produkcji naturalne minerały, czyli zeolity.

Dla wymagających

Materace piankowe - dla kogo to dobry wybór?Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest łatwy, ale staje się jeszcze trudniejszy w momencie, gdy potencjalny użytkownik ma specjalne wymagania. Mogą być związane z konkretnymi schorzeniami, wykonywanym zawodem lub z wiekiem. W każdej z wymienionych sytuacji idealnie sprawdzi się właśnie produkt piankowy. Hilding Salsa to twarda propozycja wyprofilowana w siedem zróżnicowanych stref twardości, dzięki którym ciało użytkownika idealnie dopasowuje się do podłoża, a jednocześnie jest podpierane w sposób proporcjonalny do wywieranych nacisków. Połączenie pianki termoelastycznej i FlexiFoam sprawia, że materac jest elastyczny i plastyczny, a dodatkowo reaguje na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika. Zmiana pozycji jest niemal nieodczuwalna, a produkt odkształca się jedynie w miejscu nacisku, dlatego jest to idealna propozycja dla par – również dla tych, u których można zaobserwować sporą różnicę wagową. Osoby cierpiące z powodu bólu pleców lub innych dolegliwości utrudniających zdrowy i komfortowy sen prawdopodobnie ucieszą się z faktu, iż ten model uzyskał status wyrobu medycznego.

Propozycja dla najmłodszych

Pianki mają tak różnorodne zastosowanie, że sprawdzają się idealnie również w dziecięcych łóżeczkach! Hilding Safety Smyk to przemyślany, dwustronny wyrób o średniej twardości. Jego bazę stanowi pianka wysokoelastyczna, która zapewnia stabilne podparcie, a jednocześnie świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa u najmłodszych. Dzięki drugiemu materiałowi – FlexiFoam – dziecko nie jest narażone na niepotrzebne napięcia w ciele. Struktura i gęstość są dobrane w taki sposób, aby zapewniały wysoki komfort użytkowania materaca. Model ten otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, która dowodzi, że normy bezpieczeństwa gwarantujące dobry i zdrowy wypoczynek zostały spełnione.

Zadbaj o swój efektywny wypoczynek! W końcu to właśnie dzięki niemu masz chęci do pracy przez cały następny dzień, a dobry humor nie opuszcza Cię ani na minutę. Materace piankowe to produkty, które mogą okazać się bardzo pomocne na drodze do zdrowego snu.