Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, jak ważny jest prawidłowy odpoczynek. Ma on wpływ między innymi na prawidłowy proces regeneracji ciała, koncentrację, samopoczucie czy energię. Z uwagi na to warto zastanowić się nad jednym z najbardziej komfortowych materacy do spania – SleepMed Supreme Plus. Dlaczego jest on warty uwagi oraz jak może wpłynąć na jakość i efektywność snu? 

Czym wyróżnia się SleepMed Supreme Plus?

SleepMed Supreme Plus to wyjątkowy materac zapewniający nie tylko efektywny, ale przede wszystkim zdrowy sen. Wpływ na to mają jego innowacyjne właściwości prozdrowotne, które zostały potwierdzone przez liczne restrykcyjne testy i badania medyczne. SleepMed Supreme Plus uzyskał również status wyrobu medycznego w klasie I oraz certyfikat AEH, który potwierdza jego wysoką jakość. Jednak jak to wszystko wpływa na jakość snu? Przede wszystkim materace SleepMed w najlepszy z możliwych sposobów dopasowują się do kształtów ciała użytkownika, przez co podpierają sylwetkę tam, gdzie tego potrzebuje. W ten sposób kręgosłup ma zapewnioną stabilną pozycję oraz solidne podparcie, a to umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji z prawidłowym ułożeniem kręgosłupa – czyli w linii prostej. Zapobiega to pogłębianiu się wad postawy oraz schorzeń, a nawet wspomaga ich leczenie! SleepMed Supreme Plus pomaga również osobom cierpiącym, ponieważ jest w stanie zniwelować ból, pozwalając tym samym na spokojny sen. Jednak to nie wszystko!

SleepMed Supreme Plus – charakterystyka

Wyjątkowy materac do spania - poznaj SleepMed Supreme Plus!Materace do spania różnią się między sobą rodzajem wkładu – wyróżnić tutaj można materace piankowe lub sprężynowe, a nawet wśród nich istnieje podział na rodzaj zastosowanego materiału. SleepMed Supreme Plus należy do materacy piankowych, w których znajduje się innowacyjna pianka wyprodukowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu wkład jest niezwykle lekki, trwały oraz komfortowy. Bazę materaca stanowi wysokoelastyczna pianka VPPHR z technologią Airforce. To właśnie ona odpowiada za wysoką sprężystość, wytrzymałość oraz odporność na odkształcenia, a jednocześnie umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Na wierzchu SleepMed Supreme Plus znajduje się odpinany top, którego budowa opiera się na termoelastycznej piance Celsius®-Waterlily®. Reaguje ona na temperaturę oraz nacisk użytkownika, dzięki czemu może w idealny sposób dopasować się do anatomicznego kształtu ciała. Jednak to nie wszystko, ponieważ SleepMed Supreme Plus charakteryzuje się także:

  • elastycznością – materac może być używany na stelażach regulowanych,
  • odwracalnością – obie strony materaca są przystosowane do użytkowania,
  • antyalergicznością – materac posiada pokrowiec z probiotykami zapobiegającymi gromadzeniu się kurzu i roztoczy na powierzchni materaca oraz zastosowaniu bezpiecznych dla zdrowia materiałów,
  • sześcioma twardościami – powstały one dzięki odpinanemu topowi, który w każdej chwili można ściągnąć i przełożyć na drugą stronę materaca, co pozwoli dopasować komfort oraz twardość materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kto wyśpi się na SleepMed Supreme Plus? 

SleepMed Supreme Plus to materac uniwersalny, dlatego znajdzie swoje zastosowanie w każdej sypialni – niezależnie od preferencji użytkownika. Jest w stanie dopasować się do wielu sytuacji, np. poprzez sześć twardości, dzięki czemu nie straszna mu jest zmiana wagi czy preferencji użytkownika. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to materac idealny dla:

  • singli,
  • par,
  • alergików,
  • osób cięższych,
  • osób cierpiących na problemy lub schorzenia kręgosłupa,
  • osób chcących profilaktycznie zadbać o kręgosłup.

Efektywny sen to coś, czego każdy człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zapewnić go może materac taki, jak SleepMed Supreme Plus, który będzie idealny dla większości osób. Odpowiednie przystosowanie się do współczesnego stylu życia oraz często występujących problemów z kręgosłupem sprawia, że obecność materaca medycznego, takiego jak SleepMed Supreme Plus jest naprawdę potrzebna.