Materace lateksowe to ekologiczne modele, które odznaczają się właściwościami przeciwgrzybiczymi i przeciwalergicznymi. Przeczytaj artykuł, by poznać charakterystykę tego typu produktów. 

Przemyślana konstrukcja 

Hilding Melody to antybakteryjny materac lateksowy, który podbił serca wielu klientów. Jest to idealny produkt dla par, również tych odznaczających się znaczną różnicą wagową. Będzie też świetnym materacem dla osób cierpiących na przykre bóle kręgosłupa oraz seniorów. Jego konstrukcja składa się z siedmiu stref o różnorodnej twardości. Blat lateksowy zapewnia optymalne wsparcie i stabilizację kręgosłupa. Specjalne otwory wewnątrz wkładu umożliwiają prawidłową wentylację produktu i pomagają zachować optymalną higienę i środowisko snu. Wysoka gęstość lateksu wpływa na wytrzymałość, trwałość i elastyczność materaca. Do wyboru będziesz miał jeden z dwóch świetnych pokrowców. Pierwszy z nich – Hybrid, został uszyty z dzianiny o bardzo wysokiej gramaturze. Wzbogacono go o elastyczny stretch, który gwarantuje wentylację i jest odporny na zmechacenie czy przetarcie. Posiada wygodne uchwyty, które pozwalają na szybkie obracanie materaca na drugą stronę. Drugi pokrowiec nazywa się Italiano i jest uszyty z bardzo przyjemnego w dotyku materiału. Wykończono go wysokiej jakości wiskozą. Puszysta dzianina tworzy ciekawy, trójwymiarowy efekt. Hilding Melody zdobył certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100. Oznacza to, że do jego produkcji nie użyto materiałów niebezpiecznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie użytkownika. Materac jest przystosowany do stelaży z regulacją nachylenia podgłówka i podnóżka. Dodatkowo produkt został zapakowany próżniowo, a następnie zrolowany, aby ułatwić Ci jego transport i przechowywanie.

Materace lateksowe – opis

Materace lateksowe - jakie mają właściwości?Materace z pianki lateksowej to produkty bezpieczne dla zdrowia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby uniemożliwić gromadzenie się kurzu i wilgoci. Zapobiega to rozwojowi mikroorganizmów alergicznych. Materace lateksowe to idealne produkty dla osób, które zmagają się z astmą lub alergią. Tego typu modele mają za zadanie zapewnić użytkownikowi optymalne podparcie ciała, uwzględniając przy tym newralgiczne punkty oraz biorąc pod uwagę naturalne ułożenie kręgosłupa. Nie wywierają zbyt mocnego i nieprzyjemnego nacisku na ciało oraz dają mięśniom odpocząć i zregenerować się. Materace z pianki lateksowej sprawdzą się w przypadku osób, zmagających się z przykrymi bólami kręgosłupa czy stawów. Produkty charakteryzują się niezwykłą elastycznością i sprężystością. Sprawdzą się świetnie u osób starszych, ponieważ konstrukcja materaca ułatwia obracanie się i wstawanie z łóżka. Materace lateksowe dobrej jakości mają podwyższoną wytrzymałość na eksploatację i są niewiarygodnie trwałe. Pokrowce dołączone do zestawów można zazwyczaj w prosty sposób zdjąć i wyprać w pralce. Mają one też zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci. Materace lateksowe to produkty godne zaufania.

Jeśli cenisz sobie komfort i innowacyjne rozwiązania to zamów swój materac lateksowy już dziś!