Materace kieszeniowe to jedne z najczęstszych wyborów w ostatnim czasie. Ich popularność opiera się głównie o wspaniałe właściwości oraz innowacyjną budowę, która wyróżnia je na tle innych. Każdy materac z wkładem kieszeniowym jest w stanie zapewnić jak najlepsze warunki do snu. Jednak czym tak naprawdę są oraz jakie cechy można im przypisać? 

Materace kieszeniowe – charakterystyka

Materace kieszeniowe w wielu przypadkach są gwarancją najlepszego snu, a to wszystko z uwagi na zastosowanie innowacyjnego wkładu. Jest on oparty na wytrzymałych sprężynach, które zostały osadzone w indywidualnych kieszonkach. Zabieg ten sprawił, że materac pracuje tylko w miejscu nacisku, a tym samym materace kieszeniowe wyróżniają się wysoką elastycznością punktową, a także redukuje drgania. Dodatkowo wszystkie materace kieszeniowa charakteryzują się:

 • trwałością,
 • wytrzymałością,
 • sprężystością,
 • odpornością na odkształcenia,
 • odpowiednim wsparciem kręgosłupa,
 • dopasowywaniem się do budowy ciała użytkownika.

Materace kieszeniowe – poznaj najlepsze modele!

Materace sprężynowe posiadają wiele wspólnych cech, które opierają się głównie o zastosowanie wkładu kieszeniowego. Jednak każdy materac został stworzony z udziałem dodatkowych, różniących się między sobą pianek, dzięki czemu wyróżniają się one wieloma indywidualnymi cechami. Wśród wielu modeli wyróżnić można między innymi Hilding Step. Jest to materac klasyfikowany jako twardy, w którym zastosowano dwustronną piankę FlexiFoam. To właśnie ona sprawia, że model ten posiada wysoką elastyczność i plastyczność, a dodatkowo jej struktura umożliwia przystosowanie się do kształtu ciała użytkownika.

Innowacyjne materace kieszeniowe - dowiedz się o nich więcej! W ofercie materacy z wkładem kieszeniowym można znaleźć także podłoże o właściwościach prozdrowotnych – Hilding Pasodoble. Model ten charakteryzuje się dwiema twardościami oraz zastosowaniem higienicznej i antyalergicznej maty kokosowej wraz z pianką FlexiFoam. Sam materac posiada status wyrobu medycznego w klasie I, a jego właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone poprzez liczne testy i badania medyczne. Wyróżnia go również certyfikat jakości AEH. Wśród podłoży kieszeniowych swoje miejsce znalazł także materac hybrydowy, jakim jest Hilding Dance. Łączy on w sobie najlepsze cechy wkładu piankowego oraz sprężynowego, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort użytkowania. Sam wkład oprócz innowacyjnej sprężyny kieszeniowej posiada chłodzącą piankę FloFom, wysokoelastyczną piankę HR oraz plastyczną piankę FlexiFoam. Każdy materac Hilding wyposażony został w odpinany pokrowiec, który z łatwością można ściągnąć i wyprać. Ułatwia to zachowanie materaca w czystości oraz higieniczności.

Materace kieszeniowe – dla kogo? 

Materace do spania idealnie sprawdzą się w każdej sypialni, o ile są odpowiednio dopasowane do użytkownika. W ofercie lokalnych sklepów znaleźć można liczne materace kieszeniowe, które charakteryzują się licznymi cechami. W ten sposób idealnie sprawdzą się w przypadku:

 • alergików,
 • osób cięższych,
 • osób aktywnych,
 • osób starszych,
 • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa lub inne jego dolegliwości.

Materace kieszeniowe stanowią świetne rozwiązanie dla każdego. Ich uniwersalność oraz szeroka gama umożliwia odpowiednie dopasowanie. W ten sposób każdy jest w stanie zapewnić sobie prawidłowy sen, a także komfortowy wypoczynek.