Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty, które sprawdzą się w profilaktyce wad postawy, walce z bólem kręgosłupa czy w trakcie rehabilitacji po zabiegach, kontuzjach czy urazach. Dedykowane są osobom chorym, ale też sportowcom, których aktywnych tryb życia powoduje zmęczenie, Materace tego typu pomagają rozluźnić mięśnie i zregenerować całe ciało.

Materac prozdrowotny – cechy charakterystyczne

Materace prozdrowotne to produkty, które wytwarzane są z materiałów o wysokiej jakości. Są całkowicie bezpieczne i niosą nieocenione korzyści dla zdrowia. Mają za zadanie podtrzymywać kręgosłup i ułatwiają utrzymanie prawidłowej pozycji podczas leżenia. Materace charakteryzują się siedmioma strefami twardości, co sprawia, że reagują na daną partię ciała i przynoszą ulgę. Tego typu produkty mają wysoką elastycznością punktową i reagują na nacisk tylko w miejscu jego wywierania. Materace rehabilitacyjne doskonale podpierają ciało i nie odkształcają się. Ponadto, są one odpowiednie dla alergików, ponieważ wytwarza się je z substancji, które nie są potencjalnie alergogenne. Materace ze statusem wyrobu medycznego produkuje się w taki sposób, by umożliwić optymalną cyrkulację powietrza i zadbać o higienę oraz środowisko snu. Produkty są wolne od grzybów, bakterii, roztoczy czy kurzu.

Optymalna sztywność

Czym się charakteryzują materace ze statusem wyrobu medycznego?Materace do spania powinny zapewniać prawidłową sztywność i twardość. Hilding Salsa to świetny materac, który został wypełniony pianką Flexifoam. Posiada ona siedem stref twardości i gwarantuje wsparcie kręgosłupa oraz prawidłowy rozkład punktów nacisku ciała na powierzchnię materaca. Wierzchnią warstwę wykonano z termoelastycznej pianki Visco, która ma za zadanie zapewnić optymalny komfort, miękkość i wrażenie przyjemnego otulenia. Potrafi reagować na temperaturę ciała i dopasowuje się do naturalnych krzywizn sylwetki, zmniejszając tym napięcie mięśni. Hilding Salsa sprawdzi się świetnie, jako materac przeciwodleżynowy. Produkt przeszedł szereg testów, badań i analiz, które potwierdziły jego nienaganną jakość.

Mocne wsparcie

Drugi materac ze statusem wyrobu medycznego, który posiada wiele prozdrowotnych właściwości to Hilding Fandango. Ma za zadanie zagwarantować mocne wsparcie całemu ciału. Nada się w przypadku osób, cierpiących na bóle kręgosłupa i preferujących odpoczynek na twardszym podłożu. Został skonstruowany na bazie sprężyny kieszeniowej. Dzięki temu, materac świetnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała oraz pozwala na jego odpoczynek i dogłębną regenerację. Wzbogacono go o dodatkowe warstwy filcu i kokosu, które pozwalają zachować optymalną sprężystość i elastyczność. Hilding Fandango posiada status wyrobu medycznego w klasie I i jest to produkt godny zaufania.

Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty, które przyniosą Ci ulgę w bólu i sprawią, że spokojnie prześpisz noc. Warto zaopatrzyć się w takiego typu materac.