Jak wybrać materac, który będzie spełniał oczekiwania więcej niż jednego użytkownika? W takiej sytuacji odpowiedzią może być produkt uniwersalny. Nie jest to jednak takie proste, bo nasze potrzeby mogą się znacząco różnić w zależności od stanu zdrowia, budowy ciała czy wreszcie indywidualnych preferencji. Materac Hilding Modern sprawdzi się w przypadku osób o każdej wadze, jak i dla par – również takich o dużej różnicy wagi.

Materac Hilding Modern – co jest w nim wyjątkowego?

Materac Hilding Modern charakteryzuje się swoją wszechstronnością i uniwersalnością. Świetnie sprawdzi się np. w pokoju gościnnym lub dla pary, w której dwie osoby mają odmienne oczekiwania i potrzeby w stosunku do materaca.

Produkt ten jest dwustronny. Jego rdzeń wykonano z pianki wysokoelastycznej HR. Z jednej strony pokrywa go biała pianka hybrydowa – jest to strona materaca o wysokiej twardości. Gdy będziesz potrzebować średniej twardości, odwróć materac na drugą stronę, na której znajduje się warstwa twardej niebieskiej pianki wysokoelastycznej. Obie pianki – nawet bardzo twarda – zapewniają jednak optymalną miękkość i pełen komfort odpoczynku, a to za sprawą właściwości pianki wysokoelastycznej.

Pianka wysokoelastyczna – jak działa?

Hilding Modern - dwie twardościPianka wysokoelastyczna to materiał, który ugina się pod wpływem nacisku tylko w danym miejscu. Dzięki ogromnej sprężystości świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, umożliwiając użytkownikowi odpoczynek w idealnie relaksującej, zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Dzięki swoim właściwościom zapewnia równomierne podparcie dla całego ciała. Dodatkowo efekt ten wzmacnia aż siedem różnych stref twardości materaca.

Jego charakterystyczne cechy to również znakomita wentylacja oraz bardzo wysoka trwałość. Pianka zmienia kształt pod wpływem nacisku, ale po jego ustąpieniu natychmiast wraca do pierwotnego kształtu. Nie odkształca się na stałe, tak jak ma to nieraz miejsce w przypadku materacy sprężynowych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jest to materac, który posłuży ci długie lata.

Materac Hilding o wysokiej przewiewności

Czemu wentylacja materaca ma duże znaczenie? Przepływ powietrza przez struktury materaca jest istotny głównie ze względu na odparowywanie z niego wilgoci. Jej nadmiar, w przypadku materaca o kiepskiej wentylacji, może powodować rozwój roztoczy, grzybów i bakterii. Przewiewny materac wiąże się z większą higienicznością.

Aby odpowiednio zadbać o swój materac pod tym względem, warto stosować się do kilku zasad:

  • regularnie zmieniać stronę materaca, na której śpimy,
  • odkurzać i prać pokrowiec co najmniej dwa razy w roku,
  • często wymieniać pościel (np. raz na tydzień),
  • wietrzyć codziennie sypialnię,
  • nie ścielić od razu łóżka po wstaniu (nie przykrywać materaca kołdrą, lecz dać mu czas na oddanie wilgoci).

Dla kogo materac Hilding Modern będzie odpowiedni?

Materac Hilding Modern to produkt uniwersalny. Świetnie sprawdzi się dla osoby lekkiej, jak i takiej o wadze nawet do 140 kg (dzięki podwyższonej twardości). Właściwości pianki wysokoelastycznej sprawiają, że będzie on również niezwykle wygodny dla par (nawet osób mocno różniących się wagą), ponieważ nie są na nim odczuwalne ruchy drugiej osoby. Jest to również produkt odpowiedni dla miłośników sportu, dzięki swoim właściwościom zapewnia bowiem optymalny odpoczynek mięśniom zmęczonym po treningu.

Materac Hilding może być z powodzeniem użytkowany przez osoby mające trudności ruchowe. Dzięki swojej stabilności i twardości ułatwia on zmianę pozycji bądź wstanie. Jest też dostosowany do łóżek z regulowanym stelażem.

Produkt nada się również dla alergików, a to dzięki puszystemu pokrowcowi Cashmire zawierającemu prawdziwy kaszmir. Posiada on właściwości antyalergiczne – nie zawiera substancji potencjalnie alergennych.