Jeśli najlepiej wysypiasz się na twardym podłożu, twoim kolejnym materacem powinien zostać Hilding Foxtrot. Stworzony nie tylko dla miłośników twardszego podparcia ciała, ale i dla osób starszych oraz o podwyższonej wadze. Super higieniczny, oddychający i dobry dla kręgosłupa – dowiedz się, co jeszcze go wyróżnia.

Materac Hilding idealny dla seniorów

Starsze osoby częściej narzekają szczególnie na bóle pleców, karku czy barków. Dobre podparcie kręgosłupa podczas snu to podstawa, jeśli chcemy złagodzić lub nawet całkowicie wyeliminować te niedogodności. Materac Hilding Foxtrot to produkt, który znakomicie sprawdzi się w przypadku osób starszych, szczególnie mających pewne trudności z poruszaniem się.

Z wiekiem zwiększa się liczba chorób, na które zapadamy, nasze kości i mięśnie nie są już w tak dobrej kondycji jak kiedyś i wolniej się regenerują. Dlatego ważne jest, aby wybrać materac, który w możliwie największym stopniu ułatwi zdrowy odpoczynek i rozluźnienie ciała.

Hilding Foxtrot - materac wysokoelastycznyNa odpowiednie podparcie ciała wpływa konstrukcja materaca Hilding wykonanego z wysokoelastycznej pianki HR o podwyższonej twardości (i o wysokości 18 cm). Pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się tym, że reaguje na nacisk punktowo – ruchy ciała w jednym miejscu materaca Hilding nie są odczuwalne nigdzie indziej. Materac ugina się w taki sposób, że dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, dzięki czemu zapewnia kręgosłupowi jego anatomicznie neutralną pozycję. To sprawia, że w czasie snu nie dochodzi do przeciążeń, lecz mięśnie mogą się rozluźnić, poprawia się również krążenie ciała.

Materac Hilding Foxtrot sprawdzi się szczególnie w przypadku seniorów ze względu na swoją podwyższoną twardość. Dzięki niej jest on bardzo stabilny, a także ułatwia wstawanie z niego bądź obracanie się, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku osób w podeszłym wieku – z trudnościami w poruszaniu się lub osłabionych. Mimo twardości jest jednak nadal stuprocentowo komfortowy. Dodatkowo może on być zrolowany i przechowywany próżniowo, co znacząco ułatwia jego transport i przechowywanie.

Materac Hilding Foxtrot – świetny dla osób o podwyższonej wadze

Osoby o podwyższonej wadze również powinny dobierać materac ze szczególną uważnością. Zbyt cienki lub słabej jakości produkt może okazać się wyjątkowo niekomfortowy lub nietrwały. Nawet niewielka nadwaga może być też wyzwaniem dla naszego kręgosłupa. Dobrze dobrany najwyższej jakości materac Hilding pomoże go odciążyć, a dzięki równomiernemu wsparciu ciała umożliwi doskonały odpoczynek i relaks.

Nie bez znaczenia jest również podział powierzchni materaca na aż siedem stref twardości. Warto bowiem mieć na uwadze, że poszczególnie obszary naszego ciała w różnym stopniu wywierają nacisk na materac. Dzięki podziałowi na strefy jest on do tego dobrze przystosowany, zapewniając równomierne i optymalne podparcie ciała na całej jego długości.

Materac antybakteryjny i antyalergiczny

Hilding Foxtrot to materac zapewniający użytkownikowi pełną higieniczność. Dzięki otwartokomórkowej strukturze charakteryzuje się świetną przewiewnością. Dodatkowo możesz do niego wybrać jeden z dwóch pokrowców: Hybrid, stworzony z myślą o jeszcze lepszej wentylacji materaca, i nowoczesny Italiano, wyposażony w innowacyjną technologię Purotex, która znacząco ogranicza rozwój wszelkich bakterii i roztoczy. Oba pokrowce są lekkie, zdejmowalne (wyposażone w wygodne uchwyty) i można je prać w temperaturze nawet 60oC, dlatego zachowanie pełnej higieny materaca jest znacząco ułatwione.