Nigdy więcej uczucia „połamania” po wstaniu rano – brzmi zachęcająco? Jeśli poranki kojarzą ci się głównie z bólem pleców, szyi, głowy czy barków, być może masz problem z nieprawidłową pozycją podczas snu. Najlepszym rozwiązaniem jest materac do zadań specjalnych – wysokoelastyczny Hilding Conga, który sprawdzi się w przypadku osób z nadwagą, bólami kręgosłupa, jak i u tych, które uprawiają dużo sportu.

Czym wyróżnia się materac Hilding Conga?

Materac wysokoelastyczny Hilding Conga charakteryzuje się konstrukcją, na którą składają się aż cztery różne pianki. Jest bardzo uniwersalny dzięki swojej dwustronności – w zależności od strony, na której go położysz, może być średniotwardy lub twardy. Niech cię jednak nie zwiedzie ta nomenklatura – produkt wykonany jest z pianki wysokoelastycznej, słynącej z tego, że użytkownikom zapewnia maksimum komfortu.

Hilding Conga - materac wysokoelastycznyWyróżnikiem Hilding Conga jest zwrócenie szczególnej uwagi na strefę barków – umieszczono tam dodatkowe wkładki reagujące na temperaturę. Z jednej strony jest to wtopiona w 11-centymetrową warstwę pianki wysokoelastycznej VelvetTouch pianka Visco, rozgrzewająca i idealna na zimę. Z drugiej – pianka HR, a na wysokości barków i ramion chłodząca FloFom, która doskonale sprawdzi się w cieplejsze, letnie dni. Dodatkowe pianki w strefie barków wpływają na zniwelowanie bólów i napięć w tym rejonie.

Materac dla osób o wadze powyżej 100 kg

Źle dobrany materac dla osoby o podwyższonej wadze może spowodować wystąpienie konkretnych problemów zdrowotnych – przede wszystkim bólów i przeciążeń w obrębie kręgosłupa. Może się również okazać niezbyt wytrzymały, a nade wszystko – niekomfortowy.

Materac Hilding Conga to dobry wybór dla osób o wadze nawet do 130 kg. Dzięki zastosowaniu pianek HR jest on ponadprzeciętnie elastyczny, sprężysty i wytrzymały.