Kupno nowego materaca powinno być dobrze przemyślane. W końcu to właśnie od dobrego snu zależy nie tylko nasz dobry nastrój, ale i wydajność w pracy czy nawet stan zdrowia. Jeśli stawiasz na produkty z najwyższej półki i nie lubisz półśrodków, jednym z najlepszych rozwiązań będzie materac wysokoelastyczny, na przykład Hilding Boogie.

Materac wysokoelastyczny Hilding Boogie – czym się wyróżnia?

Pianka wysokoelastyczna znakomicie podpiera całe ciało. Dzięki anatomicznemu ułożeniu kręgosłupa, organizm może lepiej się zregenerować, a zdrowy sen wpływa pozytywnie na krążenie oraz niweluje bóle pleców czy karku wynikające z nieprawidłowej pozycji podczas spania.

Pianka wysokoelastyczna jest bardzo odporna na mechaniczny nacisk czy rozciąganie, dlatego nawet intensywne użytkowanie materaca nie skróci znacząco jego przydatności do użycia. To wyjątkowo wytrzymały rodzaj materaca. Nawet po latach nie będzie odkształcony, co często ma miejsce w przypadku gorszej jakości produktów.

Materac Hilding Boogie to nowoczesny i uniwersalny produkt. Pianka wyprofilowana jest w taki sposób, aby na całej długości materaca powstało siedem stref, w odpowiedni sposób podpierających poszczególne partie ciała.

Na wysokoelastycznej piance znajduje się warstwa lateksu, który ma właściwości antybakteryjne. Dodaje to materacowi optymalnej sprężystości oraz zwiększa jego higieniczność. Lekko chłodząca pianka wysokoelastyczna FloFom ułatwia regenerację zmęczonych mięśni.

Materac idealny dla par

Hilding Boogie - materac dla każdegoMaterac wysokoelastyczny Hilding Boogie posiada wysoką elastyczność punktową i dopasowanie do ciężaru ciała, dlatego jest to świetny wybór do dwuosobowego łóżka. Dzięki swojej konstrukcji oraz właściwościom pianki, sprawia on, że leżąc w łóżku, nie czujemy ruchów drugiej osoby. Nie będzie więc już problemem, gdy jedna z osób ma czujny sen, za to druga często się wierci lub wstaje w nocy. Materac Hilding sprawdzi się nawet w przypadku tych par, w których występuje duża różnica wagi między partnerami (powyżej 30 kg).

Materac dla osób z nadwagą

Osoby o podwyższonej wadze mogą się obawiać o trwałość materaca, a także o własny komfort. Model Hilding Boogie jak najbardziej nadaje się do użytku przez osoby cięższe, ponieważ ma podwyższoną twardość. Właściwości wysokoelastycznej pianki sprawiają, że dopasowuje się ona do kształtu i ciężaru ciała. Dzięki temu będzie rewelacyjnie podpierać całe ciało i odciążać kręgosłup.

Materac dla osób aktywnych fizycznie

Nie musisz być wyczynowym sportowcem, by potrzebować mądrej regeneracji i dobrego odpoczynku. Ich podstawą jest sen.
W przypadku osób aktywnych fizycznie i nie stroniących od różnych sportów, ważne jest, aby materac szczególnie dobrze podpierał wszelkie krzywizny ciała, tak aby uniknąć powstawania w ciele dodatkowych napięć i aby mięśnie mogły pozostać rozluźnione. Materac Hilding Boogie idealnie dopasowuje się do ciała, jednocześnie zapewniając dobre podparcie i relaksująco je otulając.

Materac prozdrowotny

Materac Hilding Boogie jest znakomitym rozwiązaniem, gdy chcemy zmniejszyć bóle kręgosłupa bądź im zapobiec. Dzięki odpowiedniemu podparciu ciała umożliwia bardziej efektywny odpoczynek, poprawiając sprawność ciała i umysłu.

Jest to również świetny wybór dla alergików. Dzięki otwartokomórkowej strukturze pianki, materac jest przewiewny. Dodatkowo wyposażony jest w kontrolujący poziom wilgotności materaca pokrowiec Tencel z nowoczesnych włókien wiskozowych, które zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów. Materac można zdjąć i uprać w temperaturze nawet 60oC.