Pielęgnacja materaca to nie tylko kwestia utrzymania jego czystości, ale także zapewnienia odpowiedniej wentylacji, ochrony przed uszkodzeniami i przeciwdziałania zagrożeniom dla zdrowia, takimi jak roztocza czy alergeny. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu i uwagi na kilka czynności, dzięki którym Twój materac SleepMed będzie w stanie służyć Ci przez wiele długich lat!

Czy materac SleepMed łatwo utrzymać w doskonałym stanie?

Materac SleepMed wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które w korzystny sposób wpływają na jakość snu użytkownika. Jednak czy wpływa to na właściwości antyalergiczne oraz higieniczne? Jak się okazuje – tak! I to kwestia wypełnienia. Na szczególną uwagę zasługuje technologia Airforce. Wyróżnia ją sposób nacinania pianki, który tworzy tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia te powstają zarówno w pionie, jak i poziomie, co znacząco poprawia wentylację. Materac SleepMed zapewnia maksymalny obieg powietrza, a to oznacza, że wilgotne i ciepłe powietrze najpierw kierowane jest do otwartych komór, a następnie, dzięki naturalnym ruchom ciała, usuwane z wnętrza materaca i zastępowane świeżym powietrzem. Inną kwestią wpływającą na utrzymanie materaca SleepMed w doskonałym stanie są pokrowce. Oba posiadają zamek, przez co z łatwością można je ściągnąć i wyprać w domowych warunkach w 60 stopniach Celsjusza.Kluczowe kroki w pielęgnacji materaca SleepMed – jak utrzymać go w doskonałym stanie? Pokrowiec Merced z taśmą 3D wykonano ze śnieżnobiałej, eleganckiej dzianiny nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), która nie tylko zwiększa odprowadzanie wilgoci, ale także nadaje wyjątkową miękkość. Na powierzchni pokrowca znajdują się specjalne perforacje, które zapewniają odczuwalny efekt masażu, dodatkowo podnosząc komfort użytkowania. Materac SleepMed, w zależności od kolekcji, może być wyposażony również w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jest szczególnie zalecany alergikom, gdyż nie tylko elegancko wygląda, ale także stwarza higieniczne środowisko do zdrowego wypoczynku. Dzianina Probiotex została nasączona apreturą Purotex®, wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Dzięki temu pokrowiec ten znacząco zmniejsza ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca, nawet o 93,7%. Te unikalne właściwości pokrowców materacy SleepMed sprawiają, że każdy użytkownik może znaleźć idealne rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb, zapewniając sobie higieniczne i komfortowe warunki do wypoczynku.

Na czym polega utrzymanie materaca w czystości? Poznaj 3 najważniejsze zasady!

Najwyższej jakości materac SleepMed to doskonały wybór, jednak jeśli chcesz cieszyć się jak najdłużej jego własnościami oraz higienicznym środowiskiem do wypoczywania, należy o niego dbać. Jak? Dzięki stosowaniu właściwych zasad pielęgnacji!

Zasada 1 – regularne odkurzanie powierzchni materaca

Regularne odkurzanie materaca jest kluczowym elementem jego pielęgnacji. Ta prosta czynność pozwala na usunięcie nagromadzonego kurzu, martwego naskórka oraz innych alergenów. Zaleca się wykonywanie tej czynności co najmniej raz w miesiącu, korzystając z odkurzacza wyposażonego w specjalną końcówkę do tapicerki. Ważne jest, aby dokładnie odkurzyć zarówno górną powierzchnię materaca, jak i jego boki. Dbanie o czystość materaca nie tylko poprawia higienę, ale także przedłuża jego żywotność, gwarantując zdrowy sen w komfortowych warunkach.

Zasada 2 – regularne pranie pokrowca

Pokrowce pełnią istotną rolę jako bariera ochronna, zabezpieczająca materac przed zabrudzeniami, roztoczami, potem i innymi czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na komfort snu oraz zdrowie użytkowników. Aby utrzymać pokrowce w czystości, zaleca się ich regularne pranie co najmniej raz na pół roku, a dla osób borykających się z alergiami – nawet raz w miesiącu. W tym celu należy zdjąć pokrowiec, wybrać program prania zgodny z instrukcjami producenta pokrowca oraz użyć łagodnego detergentu przeznaczonego do tkanin delikatnych.

Zasada 3 – stosowanie ochraniacza na materac

Istotnym elementem w pielęgnacji materaca jest stosowanie ochraniacza. Dlaczego? Ponieważ chroni on podłoże do spania przed plamami, zabrudzeniami oraz przedostawaniem się potu i innych płynów do wnętrza materaca. Dzięki temu zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i roztoczy, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie oraz trwałość materaca. Ochraniacz na materac dostępny w ofercie SleepMed, wykonany w 100% z bawełny, to idealny produkt dla osób pragnących zapewnić swojemu materacowi lepszą higienę i dłuższe utrzymanie czystości. Wykonany z wysokiej jakości bawełny i oddychającej warstwy membrany PU, zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Jest miękki w dotyku, przewiewny, wodoodporny oraz odpowiedni dla alergików. Dbanie o stosowanie ochraniacza na materac to prosta, ale skuteczna metoda przedłużenia jego trwałości i utrzymania higieny, co przekłada się na komfortowy sen i zdrowie użytkowników.

Dlaczego materac SleepMed wyróżnia się na tle konkurencji?

Materace SleepMed to wyjątkowe produkty, które wyróżniają się na dzisiejszym rynku. Każdy model posiada status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Ponadto wyróżniają się unikalnymi technologiami, które korzystnie wpływają na jakość snu oraz umożliwiają dostosowanie produktu do preferencji użytkownika. Obejmują one:

  • piankę termoelastyczną, która reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała, przez co jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika,
  • pianki naturalne, które wykorzystują naturalne substancje, takie jak olej rycynowy oraz sojowy, zapewniając dodatkowe właściwości,
  • sprężyny typu Multi, które odpowiadają za najlepsze wsparcie ciała oraz wysoką elastyczność punktową z uwagi na swoją budowę,
  • regulację twardości, która wynika z zastosowania ruchomej warstwy pianki termoelastycznej, co pozwala na stworzenie 4 stopni twardości, a w połączeniu z odpinanym topem, aż 6.

Bez wątpienia regularna pielęgnacja materaca to istotna kwestia wpływająca na zachowanie jego właściwości przez wiele długich lat Dzięki prostym, ale skutecznym zasadą, możesz cieszyć się komfortowym i higienicznym snem na swoim materacu SleepMed przez wiele lat. Pamiętaj zatem o regularnym dbaniu o swoje podłoże do spania, a odwdzięczy Ci się doskonałym snem i wypoczynkiem!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.