Wentylacja materaca to często niedoceniany, ale niezwykle istotny element, który wpływa na jakość snu oraz trwałość samego materaca. Dobrze wentylowany materac pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas snu, a także zapobiega gromadzeniu się wilgoci, która może prowadzić do rozwoju pleśni, bakterii i roztoczy. Jest to niezwykle ważne, gdyż właśnie te czynniki nie tylko obniżają komfort spania, ale również mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. A jakie rozwiązania wykorzystują materace SleepMed?

W jaki sposób materace SleepMed gwarantują dobrą wentylację wypełnienia?

Prawidłowa wentylacja wypełnienia jest niezwykle ważna. Nie ma co ukrywać – kluczową rolę w zapewnieniu zdrowego i komfortowego snu. Istnieje kilka powodów, a zalicza się do nich m.in.:Wentylacja materaca – dlaczego jest kluczowa dla jego długowieczności?

  • regulacja temperatury – dobra wentylacja zapobiega przegrzaniu się organizmu oraz nadmiernemu poceniu się,
  • redukcja wilgoci – wentylacja pomaga w usuwaniu wilgoci zgromadzonej w materacu podczas snu,
  • eliminacja alergenów – dzięki odpowiedniej wentylacji wewnątrz podłoża od spania nie rozwijają się bakterie czy pleśń, które przyczyniają się do reakcji alergicznych,
  • redukcja zapachów – poprawna wentylacja pomaga w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z materaca, co przyczynia się do utrzymania świeżego i czystego środowiska snu.

Jednak każdy marka wykorzystuje własne, innowacyjne rozwiązania. W przypadku materacy SleepMed mowa tutaj o technologii Airforce, która rewolucjonizuje cyrkulację powietrza. Ta zaawansowana technologia nie tylko poprawia, ale wręcz maksymalizuje przepływ powietrza wewnątrz materacy. Wynika to ze specjalnej wielostrefowej technologii nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, które powstają zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pozwala to a kierowanie ciepła oraz wilgoci wytwarzanej w czasie snu do otwartych komór. W ten sposób, gdy użytkownik porusza się w nocy, ciepłe powietrze jest usuwane na zewnątrz, a po chwili zastępowane świeżym. Technologia Airforce została zastosowana w nowoczesnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi bazę każdego modelu. Oznacza to, że wszystkie materace SleepMed, które znajdują się w ofercie, wykorzystują tę zaawansowaną technologię.

Co jeszcze warto wiedzieć o materacach SleepMed?

Materace SleepMed to nie tylko gwarancja komfortowego snu, ale także troski o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Oprócz technologii Airforce korzystają one z szeregu innych innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość snu. A co się do nich zalicza?

Po pierwsze – zapewnią Ci bezpieczny sen

Materace SleepMed to produkty, które nie tylko zapewniają komfortowy sen, ale także dbają o Twoje zdrowie, potwierdzone statusem wyrobu medycznego. Spełniają one surowe normy dotyczące bezpieczeństwa i efektywności, co jest szczególnie ważne dla osób z problemami kręgosłupa czy bólami mięśni. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz zaawansowanych technologii sprawia, że materace SleepMed poprawiają jakość snu i wspierają zdrowie fizyczne. Każdy model SleepMed posiada certyfikat jakości AEH, który potwierdza ich pozytywne wyniki w czterech kluczowych kategoriach. Obejmują one:

  • ergonomię – odpowiada za najlepsze dopasowanie materaca do ciała użytkownika, co przekłada się na optymalne wsparcie kręgosłupa oraz regenerację fizyczną i psychiczną,
  • higienę – oznacza, że materac zapewnia czyste środki do wypoczynku, a to wszystko dzięki ochronie przed bakteriami, grzybami i roztoczami,
  • klimat – obejmuje on prawidłowy przepływ powietrza w materacu, umożliwiający regulację wilgotności i temperatury ciała,
  • trwałość – świadczy o odporności na nacisk, odkształcenia czy działanie wilgoci.

Po drugie – dają możliwość zmiany twardości

Wszystkim materace SleepMed zostały wyposażone w innowacyjną piankę termoelastyczną, którą można z łatwością wyjąć. Gwarantuje to 4 stopnie twardości. Dzięki temu, że jest ruchoma, pozwala na łatwą personalizację twardości, przez co jesteś w stanie dostosować ją do aktualnych potrzeb oraz preferencji. Sam proces jest niezwykle prosty – wystarczy ustawić pianki w odpowiedniej kolejności, aby uzyskać pożądany poziom wsparcia. Ale to nie wszystko! SleepMed, z myślą o zróżnicowanych potrzebach użytkowników, wprowadziło także modele, które oferują jeszcze więcej możliwości. Te materace nie tylko posiadają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, ale również odpinany top. Dzięki temu rozwiązaniu możesz uzyskać dodatkowe dwie strony twardości, co w sumie daje aż 6 różnych stopni twardości!

Po trzecie – posiadają wyjątkowe pokrowce

Oczywiście wykorzystane w materacach SleepMed technologie oraz materiały gwarantują zdrowy i spokojny sen. Jednak ważne jest nie tylko to, co jest w środku, ale także na zewnątrz. W tym przypadku pod uwagę musisz wziąć tutaj wysokiej jakości pokrowiec. Marka SleepMed posiada dwa rodzaje, a pierwszym z nich jest pokrowiec Merced z taśmą 3D. Charakteryzuje się stylowym wyglądem oraz wyjątkowo miękką dzianiną, która dodatkowo zwiększa wentylację wypełnienia. Wynika to z wykorzystania najnowszych technologii. Dodatkowo na swojej powierzchni mają specjalne perforacje, które odpowiadają za odczuwalny efekt masażu. Oprócz pokrowca Merced musisz również pamiętać o wyjątkowym pokrowcu Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jest oczywiście piękny i miękki w dotyku, a do tego zapewnia nieustanne uczucie czystości! Gwarantuje to nowoczesna apretura Purotex®, dzięki której aktywne probiotyki redukują ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o aż 93,7%, co zapewnia świeże i czyste środowisko do wypoczynku.

Odpowiednia wentylacja materaca to kluczowy czynnik, który znacząco wpływa zarówno na jego trwałość, jak i komfort użytkowania. Nic dziwnego – dzięki niej materace pozostają świeże, suche i wolne od alergenów, co przekłada się na zdrowszy sen. Decydując się na produkty od SleepMed masz gwarancję nie tylko maksymalnego obiegu powietrza, ale także korzyści płynących z wykorzystania licznych rozwiązań technologicznych, które dodatkowo poprawiają jakość wypoczynku!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.