Zdrowy sen to fundament dobrego samopoczucia, efektywności w pracy i ogólnej jakości życia. Każdy jednak ma inne potrzeby i preferencje dotyczące warunków do spania oraz podłoża, na którym spędzasz ok. ⅓ doby. Materace SleepMed, dzięki swoim zaawansowanym technologiom i różnorodnym opcjom, mogą sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Oto kilka kwestii, o których powinieneś/aś wiedzieć!

Jakość i długość snu – co oznaczają?

Bez wątpienia najważniejszym czynnikiem wpływającym na zdrowy sen jest jego jakość. Można ją ocenić w sposób subiektywny na podstawie własnych odczuć, ale także obiektywnie, przy użyciu różnych narzędzi, takich jak monitorowanie snu za pomocą urządzeń elektronicznych, które śledzą różne parametry fizjologiczne podczas snu. Za inne kryteria efektywnego wypoczynku uznaje długość, która niestety, jest zazwyczaj lekceważona ze względu na natłok obowiązków w ciągu dnia. Jednak jeśli zależy Ci na zapewnieniu odpowiedniego wypoczynku dla całej rodziny, musisz wiedzieć, ile czasu powinno się spędzić w łóżku. Wszystko zależy od wieku, ponieważ:Zdrowy sen dla każdego – oto jak materace SleepMed spełniają różnorodne potrzeby użytkowników

 • noworodki powinny przesypiać od 14 do 17 godzin na dobę,
 • niemowlęta powinny przesypiać od 12 do 15 godzin na dobę,
 • przedszkolaki w wieku 3-5 lat powinny spać od 10 do 13 godzin na dobę,
 • dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat) powinny spać od 9 do 11 godzin na dobę,
 • młodzież powinna przesypiać od 8 do 10 godzin na dobę,
 • dorośli powinni przesypiać od 7 do 9 godzin na dobę,
 • osoby starsze (powyżej 65. roku życia) powinny przesypiać od 7 do 8 godzin na dobę.

Materace SleepMed, dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym materiałom, mogą dopasować się do potrzeb każdej grupy wiekowej, gwarantując zdrowy oraz komfortowy sen. Jak?

Zadbaj o zdrowy sen z materacami SleepMed!

Materace SleepMed to więcej niż tylko miejsce do spania, gdyż stanowią kompleksową opiekę nad Twoim zdrowiem i są gwarancją skutecznego wypoczynku. Każdy z dostępnych modeli posiada status wyrobu medycznego, czyli spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności, co jest bardzo istotne dla osób borykających się z problemami kręgosłupa czy bólami mięśni. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i innowacyjnej technologii, materace SleepMed nie tylko zwiększają jakość snu, ale także wspierają zdrowie fizyczne. Każdy model jest objęty certyfikatem jakości AEH, który potwierdza pozytywne wyniki testów w najważniejszych obszarach, takich jak ergonomia, higiena, klimat i trwałość. Dzięki temu Materace SleepMed są niezastąpionym narzędziem w trosce o Twoje dobre samopoczucie i komfort snu. A to nie wszystko!

Po pierwsze – możliwość zmiany twardości

SleepMed doskonale rozumie potrzeby współczesnego człowieka i dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej, oferuje aż 4 stopnie twardości! Oznacza to, że w zależności od aktualnych potrzeb lub preferencji, możesz dopasować materac pod siebie! A jeśli nawet to Cię nie zadowoli, istnieją modele wyposażone dodatkowo w odpinany top, które umożliwiają osiągnięcie aż 6 stopni twardości. Teraz bez wątpienia dostosujesz podłoże do spania wedle swoich preferencji! To rozwiązanie umożliwia personalizację snu i gwarantuje maksymalny komfort każdemu użytkownikowi.

Po drugie – wyjątkowe wypełnienie

Materace SleepMed to posiada innowacyjne wypełnienie. To właśnie ono wpływa na właściwości wybranych przez Ciebie modeli. Podstawę stanowią dwie pianki termoelastyczne – VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Ich konstrukcja zapewnia najlepsze wsparcie dla sylwetki użytkownika, dzięki możliwości dopasowania do anatomicznych kształtów ciała oraz reakcji na ciężar i temperaturę ciała. Jedna z kolekcji została dodatkowo wyposażona w pianki naturalne, w których sztuczne związki chemiczne zostały zastąpione olejem sojowym lub rycynowym. To zapewnia dodatkowe właściwości, takie jak hipoalergiczność. Poszczególne modele hybrydowe poza piankami, mogą zawierać również sprężyny kieszeniowe typu Multi. Sprężyny te redukują drgania, zapewniając wysoką elastyczność punktową i sprężystość.

Po trzecie – technologia Airforce

Marka SleepMed, mając na względzie komfort i zdrowie swoich klientów, wprowadziła innowacyjną technologię Airforce do swoich materacy. Ta zaawansowana technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną tworzy nacięcia zarówno w pionie, jak i poziomie, co skutkuje maksymalnym obiegiem powietrza wewnątrz materaca. A dlaczego jest to istotne? Podczas snu ciało wydziela ciepło oraz wilgoć, które potrzebują odpowiedniego odprowadzenia. Dzięki technologii Airforce są one kierowane do otwartych komór, a następnie naturalne ruchy ciała podczas snu umożliwiają ich wydalenie poza wypełnienie. W efekcie świeże, chłodne powietrze może wypełnić wnętrze materaca, zapewniając przyjemne i higieniczne warunki do wypoczynku.

Materace SleepMed – idealne dla kogo?

Materace SleepMed to zaawansowane produkty, które zostały stworzone z myślą o współczesnym człowieku. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dbają o Twoje zdrowie i zapewniają doskonały sen. Co więcej – z tych samych powodów sprawdzają się u różnych osób, a zaliczyć do nich można:

 • osoby z problemami z kręgosłupem i osoby starsze, ponieważ materace SleepMed oferują doskonałe wsparcie kręgosłupa i zapewniają odpowiednią pozycję ciała,
 • alergicy, ponieważ posiadają właściwości antyalergiczne i gwarantują higieniczne środowisko do wypoczynku,
 • osoby aktywne, ponieważ wspomagają właściwą regenerację mięśni i całego ciała.
 • osoby chcące zadbać o swój kręgosłup profilaktycznie, ponieważ nowoczesne technologie wspierają zdrowy sen i poprawiają jakość życia,
 • osoby, które chcą dostosować twardość materaca do zmieniających się potrzeb, ponieważ materace SleepMed oferują 4 lub 6 stopni twardości.

Materace SleepMed to nie tylko produkty do spania, ale także kompleksowe rozwiązania wspierające zdrowy sen i komfort użytkowników. Stanowią one synonim zdrowego snu w komfortowych warunkach, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Mimo to pamiętaj, aby przy ich wyborze uwzględnić osobie preferencje obejmujące np. rodzaj wypełnienia, gdyż wpływa on na odczuwalny komfort.

Materace SleepMed to synonim zdrowego snu w komfortowych warunkach – i to niezależnie od indywidualnych potrzeb użytkownika! Dzięki innowacyjnym technologiom, różnym stopniom twardości oraz wyjątkowym materiałom, każdy może znaleźć podłoże do spania idealnie dopasowany do swoich wymagań. Inwestując w materace SleepMed, inwestujesz w lepszą jakość życia

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.