Jak można się domyślać, „idealny materac” to zwrot, który dla każdego będzie znaczył coś nieco innego. Wynika to z faktu, iż ludzie mają różne, niekiedy bardzo odmienne preferencje, a ponadto różnią się od siebie budową ciała. Podłoże do snu polecane przez znajomego może Ci się absolutnie nie sprawdzić lub przeciwnie – ze względu na podobne upodobania jego polecenie może okazać się strzałem w 10.

Higiena snu podstawą efektywnego nocnego wypoczynku

Zanim o materacach, warto przypomnieć sobie, jakich zasad przestrzegać, by cieszyć się możliwie jak najbardziej efektywnym i wystarczająco długim snem.

  • Zadbaj o stały rytm dnia. Wstawanie i chodzenie spać mniej więcej o tej samej porze pomoże uregulować Twój zegar biologiczny, a tym samym sprawi, że zarówno budzenie się, jak i zasypianie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Warto pamiętać o tym, że sen powinien trwać około 7-8 godzin.
  • Zwróć uwagę na to, co jesz i kiedy zjadasz ostatni posiłek. Zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą dobrego samopoczucia, a więc nietrudno domyślić się, że wpływa również na sen. Aby nie mieć problemów ze snem, ogranicz spożycie kofeiny po południu, unikaj cukru wieczorem i jedz lekkie kolacje. Ostatni posiłek powinien zostać spożyty około 2 godziny przed pójściem spać.
  • Znajdź aktywność fizyczną, która Ci odpowiada i uprawiaj ją regularnie. Ruch ma ogromny wpływ na cały organizm, dlatego nic dziwnego, że po aktywnym dniu zasypia się łatwiej, a sen jest efektywniejszy. Znalezienie formy aktywności, która Ci odpowiada to ogromny krok w stronę sukcesu. Różnicę zrobi już 30 minut dziennie spaceru, jogi, czy biegania.
  • Pamiętaj o tym, by regularnie wietrzyć sypialnię i zmieniać pościel.

Najważniejsze kryteria wyboru odpowiedniego materaca

Jaki materac sprawdzi się u Ciebie najlepiej?Zakup materaca nie powinien być przypadkowy. W końcu podłoże do snu jest produktem, na którym planujesz wypoczywać przez następne kilka lat. Szalenie istotne jest więc, aby jego parametry były dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji przyszłego użytkownika. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na:

  • twardość, która zależy przede wszystkim od wagi i przyzwyczajeń osoby zainteresowanej,
  • rozmiar, czyli parametr zależny od potrzeb oraz wielkości pokoju – w większej sypialni jednoosobowej sprawdzi się materac lateksowy 120×200, w mniejszej 90×200, a w dwuosobowej podłoża o szerokości od 140 cm wzwyż,
  • rodzaj wypełnienia zależny od preferencji.

Świetną, wartą rozważenia propozycją jest materac naturalny 140×200 czyli produkt bardzo innowacyjny, który pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Jest to propozycja bezpieczna dla ludzi i ekosystemów, stworzona z naturalnych materiałów, między innymi maty kokosowej, oleju rycynowego, czy naturalnego kauczuku.

Masz już na oku materac idealny? Jeśli tak, pamiętaj o tym, by dobrać również odpowiednie akcesoria sypialniane! Na jakość snu ma bowiem wpływ również poduszka do spania, kołdra, pościel, czy stelaż.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/