Materac nawierzchniowy to rozwiązanie, które może się naprawdę wspaniale sprawdzić w wielu, różnych okolicznościach. Dlaczego? Przekonaj się o tym sama czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Materac nawierzchniowy – co to jest?

Materac nawierzchniowy to cienki model, który nakłada się na tak zwany materac główny. Stanowi on wspaniałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy nasz model główny na przykład uległ uszkodzeniu, a my z różnych względów nie chcemy lub też nie możemy sobie pozwolić na zakup nowego. Jest to również fantastyczna opcja, jeśli okazało się, że zaopatrzyliśmy się w  materac główny zbyt twardy lub też za miękki i chcemy poprawić nasz komfort wypoczynku. Na ogół takie wyroby można bardzo prosto i szybko zrolować, w związku z czym nie zabierają nam one dużo miejsca. Dlatego właśnie, jesteśmy przekonani, że całość idealnie nada się w podróży. Materac nawierzchniowy możemy położyć na hotelowe łóżko, aby oczywiście było nam po prostu wygodniej, lecz też by zadbać o higienę – wielu z nas może się czuć po prostu mało komfortowo śpiąc w obcym łóżku, nie wiedząc, kto wcześniej w nim leżał. Koniecznie też wspomnijmy, że materac nawierzchniowy dobrze nada się, gdy wybieramy się pod namiot: możemy go użyć zamiast karimaty!

Czym jest materac nawierzchniowy i gdzie go kupić?Co w materacach nawierzchniowych?

Materace Hilding w Rybniku oferują nam szereg wysokiej jakości produktów, w tym również materacy nawierzchniowych. Najczęściej właśnie posiadają one wypełnienie piankowe. Znajdziemy między innymi materace z pianką termoelastyczną. Reaguje ona na temperaturę naszego ciała, przyjemnie je otulając i sprawiając, że rzeczywiście możemy się odprężyć i zrelaksować. Dodajmy też, że są one bardzo trwałe i po tym, jak skończymy je używać wracają do swojego pierwotnego kształtu. Tego typu produkty najlepiej sprawdzą się, gdy położymy je na twardą powierzchnię. Oczywiście dobrą opcją mogą być też materace nawierzchniowe z pianką wysokoelastyczną  lub lateksową, które są raczej twardsze i stabilniejsze, co oznacza, że pomagają utrzymać nasze ciało w prawidłowej pozycji przez całą noc. Jest to świetna opcja chociażby dla osób, które muszą zmierzyć z nagłym zwiększeniem wagi, na przykład wskutek ciąży, w związku z czym potrzebne jest bardziej stabilne podparcie. 

Co z twardością?

Jak zostało wspomniane, materace nawierzchniowe często są stosowane w sytuacjach, gdy  nie odpowiada nam twardość powierzchni, na której śpimy. Dlaczego jest ona ważna i jak ją dobierać? Zasadniczo, przyjmuje się, że osoby cięższe powinny wybierać modele twardsze i bardziej stabilne, a dla lżejszych lepiej nadadzą się te miękkie. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli wypoczywamy na modelu, który nie jest odpowiednio dopasowany do naszych uwarunkowań rano mogą pojawiać się różnego rodzaju doskwierające nam dolegliwości bólowe, a w dłuższej perspektywie zwyrodnienia i różnego rodzaju choroby i wady postawy.

Materac nawierzchniowy to wspaniałe rozwiązanie dla szerokiego grona odbiorców! Jesteśmy przekonani, że na pewno szybko i skutecznie poprawi on komfort naszego snu. Materace Hilding w Białymstoku oferują nam szereg wspaniałych produktów!

Przeczytaj także: https://www.sleepmed.pl/poduszka-do-spania-jaka-wybrac/