Sypialnia małżeńska to pomieszczenie, które ma zapewnić obu partnerom spokojny, a zarazem efektywny wypoczynek. Jednak, aby było to możliwe, to w pierwszej kolejności należy wyposażyć ją w odpowiednie łóżko, które sprosta potrzebom oraz preferencjom nie jednej, a dwóch osób. Jak zatem wybrać łóżko dla pary oraz jaki materac będzie najlepszy? 

Łóżko dla pary – czym powinno się wyróżniać? 

Wybierając łóżko dla pary, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze – musi być wygodne i odpowiadać potrzebom obu użytkowników. Oznacza to, że powinno składać się z kilku elementów, w tym zagłówka, który zapewni komfort podczas czytania książki lub oglądania telewizji. Inną kwestią jest rodzaj podłoża do spania, gdyż nie da się zaprzeczyć, że łóżko z materacem sprężynowym będzie najlepszym rozwiązaniem. Kolejnym, ale równie ważnym aspektem jest estetyka. Można postawić tutaj na klasyczne łóżko drewniane, tapicerowane, metalowe lub kontynentalne. Każde z nich odznacza się innym stopniem trwałości, gromadzenia kurzu czy trudności w utrzymaniu w czystości. Kolejnym kryterium, jakie należy postawić przy wyborze łóżka dla pary, jest rozmiar. Zaleca się, aby miały minimum 140 cm szerokości, czyli po 70 cm na osobę. Jeśli sypialnia ma duży metraż, a my chcemy mieć więcej miejsca, to warto postawić na łóżko w rozmiarze 200×200 cm.

Materac sprężynowy – najlepsze rozwiązanie dla par? 

Komfortowy wypoczynek w łóżku małżeńskim - postaw na materace sprężynowe!Wspólne zasypianie i poranki niezwykle zbliżają do siebie partnerów, jednak częsty ból pleców związany z nieodpowiednio dopasowanym podłożem do spania lub niskiej jakości wypoczynek często niszczy te piękne chwile. Z uwagi na to, warto sprawdzić idealną opcję dla par – materac sprężynowy 200×200! Tego typu produkt wyróżnia się unikalną budową, gdyż każda ze sprężyn została umieszczona w osobnej kieszonce materiałowej. W ten sposób wyróżniają się one nie tylko trwałością, ale także wysoką elastycznością punktową, sprężystością i redukcją drgań. Oprócz tego, wybierając odpowiedni materac, warto wziąć pod uwagę wagę i wzrost partnerów, gdyż umożliwia to wybór twardości. Kwestia ta jest niezwykle ważna, bo wpływa na prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację ciała.

Komfortowy sen a poduszka

W łóżku małżeńskim partnerzy dzielą ze sobą łóżko, materac i kołdrę. Jednak poduszka jest tym elementem wyposażenia, które najczęściej jest dla każdego wybierane osobno. Z uwagi na to, ich wybór jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Uwzględnia się tutaj przede wszystkim:

  • twardość,
  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia.

Warto również zaznaczyć, że każdy produkt może wyróżniać się innymi właściwościami, a wśród nich wyróżnia się np. poduszka antyzmarszczkowa czy poduszka ortopedyczna.

Zdrowy sen, czyli taki, który umożliwia partnerom prawidłową regenerację, dzięki czemu budzimy się wypoczęci i w pełni sił zapewnia tylko komfortowe łóżko. Oznacza to, że powinno być wyposażone w materace sprężynowe oraz wygodne poduszki.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/