Materace dla osoby obłożnie chorej to kategoria, której bez wątpienia należy poświęcić czas. Dlaczego? Są to produkty, które cechują się najwyższą jakością wykonania oraz materiałami. Kiedy na nie postawić? Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Dla osoby obłożnie chorej – czyli dla kogo?

Materace, które otrzymały status wyroby medycznego zostały wyprodukowane z myślą o osobach borykających się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym. Wskazać możemy tutaj między innymi tych z nas, którzy z różnego powodów muszą wiele czasu leżeć w łóżku czy też walczą z dolegliwościami bólowymi. Często polecane są również dla osób, które obecnie dochodzą do zdrowia po wszelkiego rodzaju urazach czy też są w trakcie rehabilitacji. Oczywiście pamiętajmy, że materac nie jest remedium na wszelkie problemy, jednak może być pomocny. Podkreślmy jednocześnie, że tego typu produkty mogą sprawdzić się również dla osób, które po prostu doceniają najwyższy komfort snu.

Materace dla osoby obłożnie chorej, czyli jakieMaterac multipocket – czy sprawdzi się dla osób chorych?

Materace typu multipocket zaliczane są do modeli kieszeniowych. Oznacza to, że każda sprężyna została umieszczona w osobnej kieszeni, dzięki czemu wskazane modele mogą w odpowiedni sposób podpierać całe ciało, dzięki temu, że uginają się jedynie w miejscach, gdzie nacisk jest wywierany. Podkreślmy jednak, że w produktach typu multipocket, jak Hilding Makarena, sprężyn jest jeszcze więcej, co oznacza, że reagują one jeszcze bardziej indywidualnie na nasze ciało. Został on wyposażony również w piankę termoelastyczną, która reagują na temperaturę ciała i w skuteczny sposób odciążają mięśnie. Jednocześnie posiada on piankę lateksową oraz FlexiFoam, które świetnie podtrzymują ciało, lecz jednocześnie zapewniają wysoki komfort.

Który materac piankowy dla chorych?

Osoby, które muszą borykać się przykładowo z odleżynami, ze względu na pojawiające się dolegliwości bólowe koniecznie powinny również zwrócić uwagę na Hilding Salsa. Zaliczany jest on do modeli twardych, które w prawidłowy sposób podtrzymują ciało, lecz jednocześnie posiada on piankę termoelastyczną, jaka w przyjemny sposób otula ciało i przynosi ulgę mięśniom. Jego wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem ster twardości, dzięki czemu całość w indywidualny sposób dopasowuje się do nacisku wywieranego przez konkretne partie naszego ciała. Takie rozwiązanie wspomaga i przyspiesza regenerację podczas snu.

Materace, które kupowane są z myślą o osobach, które borykają się z problemami zdrowotnymi to produkty, które tworzone są z troską o najmniejsze szczegóły, dlatego bez wątpienia warto jest wybrać odpowiedni.