Coraz więcej osób jawnie przyznaje się do tego, że zwierzaki są członkami ich rodziny, bez których życie nie byłoby tak barwne i szczęśliwe. To bardzo dobry trend – pupile domowe potrafią bardzo pozytywnie wpłynąć na życie domowników. Jak zatem urządzić sypialnię dla miłośnika czworonogów?

Czy powinno się spać z pupilem w jednym łóżku?

Zwierzęta domowe bardzo często chcą spać ze swoimi właścicielami w jednym łóżku. Czują się wtedy dużo spokojniejsze i pewniejsze siebie, a ponadto mają szansę wysypiać się dużo lepiej. Spójrzmy jednak na to z perspektywy człowieka – czy takie rozwiązanie jest dobre? Jakie są wady i zalety spędzania nocy z pupilem w jednym łóżku? Do zalet niewątpliwie można zaliczyć fakt, iż spanie obok psa, czy kota pomaga redukować stres. Obecność czworonoga w łóżku daje podświadomie poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że zasypianie następuje dużo szybciej. Argumentem “za” jest również fakt, iż spanie z psem w jednym łóżku podnosi poziom oksytocyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za poczucie bliskości i przywiązania. Warto mieć na uwadze również fakt, iż temperatura ciała pupili jest nieco wyższa niż nasza, a więc ich obecność sprawia, że podczas długich, zimowych nocy jest nam cieplej. Zalet jest cała masa, natomiast nie można powiedzieć, że spanie z pupilem w jednym łóżku jest rozwiązaniem bez wad. Przede wszystkim, bardzo często zdarza się, że pies, czy kot zajmuje zaskakująco dużo przestrzeni. Ponadto, zwierzęta domowe śpią zupełnie inaczej niż ludzie – dużo częściej wybudzają się w nocy i zmieniają pozycję, a odgłosy, które wydają w nocy mogą negatywnie wpływać na jakość snu. Warto poruszyć również kwestie związane z higieną – pupile mimo wszystko nie są najczystszymi stworzeniami na świecie, a ponadto intensywnie gubią sierść i rozsiewają alergeny. Jak zatem można się spodziewać, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie “czy czworonóg powinien spać z właścicielami w łóżku?”. Każdy powinien indywidualnie rozważyć wady i zalety takiego rozwiązania, a następnie podjąć decyzję, wobec której należy być konsekwentnym.

Sypialnia dla miłośnika zwierząt? Dzięki tym dodatkom jest to możliwe!Dodatki, dzięki którym odmienisz swoje wnętrze

Jednym z najprzyjemniejszych etapów każdego remontu, czy przeprowadzki jest wybieranie mebli oraz dodatków do każdego pomieszczenia. Na jakie wyposażenie do sypialni warto zatem zwrócić uwagę? Nie trzeba chyba wspominać o takich podstawach, jakim jest łóżko, szafka nocna, czy pojemna szafa na ubrania. Po macoszemu bardzo często traktuje się te nieco mniej funkcjonalne i obowiązkowe elementy, takie jak na przykład ładna pościel, praktyczna narzuta, czy miękki dywan. Miłośnicy zwierząt mają jednak nieco utrudnione zadanie, jeśli chodzi o tekstylia – zdecydowanie lepiej unikać jasnych propozycji, na których będzie widać każde, nawet najmniejsze zabrudzenie. Zmniejsza się również ilość dostępnych materiałów – osoby śpiące w jednym łóżku z psem, czy kotem absolutnie nie powinny kupować pościeli, koców, czy prześcieradeł z materiałów, które zdecydowanie bardziej niż inne chłoną sierść. Szczególną uwagę należy zwrócić również na obecne w pomieszczeniu rośliny – niektóre z nich są toksyczne dla pupili, dlatego absolutnie nie powinny znajdować się w ich zasięgu. Dobrym rozwiązaniem, aby ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie prawdziwym królestwem dla miłośników czworonogów będzie zakup subtelnych dodatków, takich jak na przykład figurki zwierzęta.

Sen ze zwierzęciem, czy bez niego – najważniejszy jest materac

Prawdopodobnie każdy choć raz słyszał termin “higiena snu”, który odnosi się do pewnych nawyków mających na celu poprawienie jego jakości. Zwraca się uwagę między innymi regularne wietrzenie sypialni, dzięki któremu w pomieszczeniu panuje przyjemna atmosfera. Nie bez znaczenia pozostaje również dbanie o możliwie jak najbardziej schematyczny tryb życia – stały harmonogram dnia sprawił, że już niejedna osoba pozbyła się problemów z bezsennością. Czynnikami, o które również należy zadbać jest dieta oraz aktywność fizyczna, czyli aspekty, które wpływają dosłownie na wszystko, również na sen. Równie ważny, o ile nie najważniejszy, jest jednak dobrze dobrany materac. Jak się bowiem okazuje, bardzo duża część osób cierpiących z powodu chronicznego zmęczenia ma w swojej sypialni nieodpowiednio dobrany wyrób. Podłoże do snu jest kluczowe, ponieważ to właśnie ono odpowiada za odpowiednie ułożenie ciała użytkownika i zapewnia mu komfort użytkowania.

Sprawdź ofertę: https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200

A Ty co sądzisz o zwierzętach w sypialni? Uważasz, że to dobry pomysł, który pomoże Ci zredukować stres, czy wymysł, na który nigdy się nie zgodzisz?