Kupując materac do sypialni jednoosobowej, nie musimy brać pod uwagę preferencji drugiej osoby, dlatego mamy ułatwione zadanie. Nadal powinniśmy zadbać o kwestię dopasowania materaca do naszej wagi, schorzeń zdrowotnych, alergii czy budżetu, jaki chcemy na niego przeznaczyć. Decydując się na nowy materac, warto rozważyć modele piankowe. Dowiedz się, jakie materace piankowe masz do wyboru i czym one się od siebie różnią.

Materac piankowy – jakie mamy rodzaje do wyboru?

Materace piankowe za sprawą ich różnorodnych właściwości cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku prezentowane są różnego rodzaju wypełnienia piankowe, do najczęściej wybieranych należą te zbudowane z pianki lateksowej, wysokoelastycznej i termoelastycznej. Materace lateksowe, czyli modele wykonane z naturalnego mleczka kauczukowego, wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia i odkształcenia oraz ponadprzeciętną trwałością. Będą idealne dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Wartą uwagi jest także pianka termoelastyczna, która dzięki reagowaniu na temperaturę ciała, każdorazowo dopasowuje się swoim kształtem do użytkownika. Cechuje się ona wysoką elastycznością, dlatego jest dobrym wyborem dla osób z chorobami kręgosłupa czy stawów. Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się nieregularną strukturą wkładu, która pozytywnie wpływa na cyrkulację powietrza w materacu. Dzięki czemu zapobiega to powstawaniu roztoczy i drobnoustrojów we wnętrzu materaca. Pianka tego typu reaguje również na nacisk ciała, dlatego zapewnia bardzo dobry komfort wypoczynku i stabilną postawę kręgosłupa przez całą noc.

Materac piankowy do sypialni jednoosobowej - jaki kupić?Materac dla singla – jaki wybrać rozmiar i twardość

Decydując się na nowy materac do sypialni jednoosobowej warto wziąć pod uwagę materace piankowe 80×200, będzie to rozmiar wystarczający dla jednej osoby. Jeśli jednak zależy nam na większym rozmiarze, można zdecydować się na wymiar 90×200 cm lub 100×200 cm, wszystko zależy od naszych preferencji. Kupując materac, należy też pamiętać o dopasowaniu jego rozmiaru do ramy łóżka oraz stelaża. Jeśli chodzi o stopień twardości materaca, dopasowuje się go na podstawie wagi użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji. Dobrym pomysłem dla osób niezdecydowanych jest postawienie na materac dwustronny. Modele tego typu oferują dwa lub więcej poziomów twardości, dlatego minimalizujemy ryzyko, że materac okaże się niewygodny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Ważne jest także zweryfikowanie czy materac ma gwarancję. Pozwala to stwierdzić czy podłoże jest wykonane z pianek niskiej, czy wysokiej jakości. Podczas wymiany materaca warto stawiać na produkty posiadające nawet 15 lat gwarancji. Kolejnym ważnym aspektem oprócz rozmiaru, gwarancji i twardości materaca jest jego dopasowanie do naszego stanu zdrowia. Dlatego warto uwzględnić wszystkie choroby, schorzenia kręgosłupa czy alergie. W przypadku osób schorowanych lub spędzających dużo czasu w łóżku dobrym wyborem są materace o statusie wyrobu medycznego.

Kupując materac do sypialni jednoosobowej jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ dopasowujemy produkt tylko do naszych potrzeb. Warto jednak pamiętać o najważniejszych kwestiach, na jakich należy się skupić podczas zakupu, tak aby wybrany produkt zapewnił nam sen na naprawdę wysokim poziomie, przez wiele lat.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.