Co kryje się pod pojęciem poduszka naturalna i dla kogo sprawdzi się najlepiej? Dzisiaj więcej o tym, jak szeroka jest to gama wyrobów i dlaczego warto jest je wybrać.

Poduszka naturalna: czy to rozwiązanie dla mnie? 

Jakie rodzaje poduszek naturalnych możemy znaleźć? Wśród bez wątpienia najpopularniejszych wyrobów tego typu dostępne są modele, które zostały wypełnione delikatnym  puchem. Wydają się one wyjątkowo lekkie i delikatne. W momencie, gdy kładziemy się mamy wrażenie, jakbyśmy się w niej delikatnie zanurzali. Jednocześnie, warto jest wskazać, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w procesie produkcji możemy cieszyć się świetną sprężystością, dzięki czemu mamy pewność, że odcinek szyjny naszego kręgosłupa jest odpowiednio podtrzymany. Wspomnijmy też, że dobrze absorbują wilgoć, którą następnie wydalają na zewnątrz, a także  izolują ciepło, co oznacza, że przeciwdziałają marznięciu. W parze z komfortową  poduszką w parze powinna iść kołdra do spania, która świetnie będzie otulać nasze ciało.

A może poduszka z alpaki?

Dla kogo polecana jest poduszka naturalna?Wśród najpopularniejszych poduszek naturalnych zazwyczaj wybierane są modele z pierzem czy też puchem, jednak koniecznie należy podkreślić, że nie jest to jedyna opcja. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę też na wyroby z włókna alpaki. Jest to rozwiązanie, które stopniowo pojawia się na rynku. Należą one do modeli hipoalergicznych, a także termoregulacyjnych. Konkretniej oznacza to, że wyrób dostosowuje się do temperatury naszego ciała, dzięki czemu chroni zarówno przed przegrzaniem jak i przed zmarznięciem – zawdzięczamy to właśnie właściwościom futra alpak. Co ważne, włókna nie zatrzymują wilgoci. Dzięki temu właśnie, poduszka jest miejscem wolnym od wszelkich grzybów i bakterii, które lubią ciepłe i wilgotne miejsca. Warto jest również wspomnieć, że całość jest bardzo sprężysta, co daje pewność, że odcinek szyjny naszego kręgosłupa, głowa i barki zostaną w odpowiedni sposób podtrzymane. Oczywiście podkreślmy, że dobrze dobrana poduszka to nie wszystko. Bardzo ważną rolę pełni materac, jak wielu z nas wie, lecz też dodajmy, że nie bez znaczenia są stelaże pod materac, dlatego warto jest regularnie sprawdzać stan naszego wyrobu.

Znajdź rozwiązanie dla siebie!

Jaką opcję wybrać? Świetnie nada się chociażby poduszka puchowa, w której wnętrzu znajdziemy puch, pierze lub półpuch. Wskazane rozwiązanie daje nam poczucie miękkości, dzięki czemu produkt sprawia wrażenie wyjątkowo delikatnego, lecz też całość jest sprężysta, dzięki czemu nasza głowa nie zapada się po tym, jak położymy ją na powierzchni wyrobu. Jest to bez wątpienia bardzo ekskluzywny produkt, który może się świetnie sprawdzić w każdej sypialni! Warto jednak pamiętać, że poduszki puchowe nie będą dobrą opcją dla alergików, ponieważ naturalne wypełnienie może powodować reakcje uczuleniowe, a dodatkowo pranie produktów tego typu jest dość utrudnione.

Poduszka do spania odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego warto jest szukać wyrobów, które zagwarantują nam prawdziwy komfort, tak jak te naturalne!