Systematyczna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Możemy zadbać o nią, wybierając zajęcia taneczne. Dzięki temu połączymy wysiłek z dobrą zabawą. Co więcej, jeśli postawimy na bachatę, wówczas będziemy mogli dzielić się tym doświadczeniem z naszą drugą połówką. Sprawdź, na czym polega bachata dla par!

Czym jest bachata?

Jeśli chcemy dać porwać się muzyce, bachata to zdecydowanie opcja dla nas. Taniec ten uznawany jest za jeden z najbardziej zmysłowych i dynamicznych. Warto wiedzieć, że styl ten pochodzi z Dominikany, gdzie został stworzony wśród służących pracujących na wiejskich terenach. W porównaniu do innych gatunków tańców latynoamerykańskich bachata jest znacznie wolniejsza. Piosenki, do których tworzone są choreografie, mówią w głównej mierze o miłości i innych silnych emocjach. Dzięki temu bachata jest świetnym sposobem na to, aby wyrazić własne uczucia. Przy tworzeniu utworów wykorzystywane są takie instrumenty jak na przykład perkusja, gitara, bongo czy też marakasy.

Dla kogo bachata?

Bachata dla par - dlaczego warto?Nie ma wątpliwości, że bachata pozwoli poczuć nam się wyjątkowo i atrakcyjnie. Przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy wiedzą, jak poruszać swoim ciałem i czują się w tym dobrze. Mimo tego, że bardzo często utwory, do jakich się tańczy, mówią o przykrych doświadczeniach, wyróżniają się też rytmicznością, za którą należy nadążyć. Warto pamiętać o tym, że zajęcia z bachaty mogą być dedykowane zarówno parom, jak i pojedynczym osobom. W drugim przypadku najczęściej są to zajęcia dla kobiet, podczas których mogą popracować nad swoją zmysłowością i kobiecością. W bachacie dla par, mężczyźni uczą się przede wszystkim tego, jak prowadzić swoją partnerkę. Kobiety z kolei pracują nad poruszaniem swojego ciała, szczególnie bioder. Ważne jest to, aby partnerzy dobrze ze sobą współpracowali. Bachata dla par może być świetną sposobnością do tego, aby ciekawie spędzić czas ze swoją drugą połówką i przy okazji zbliżyć się do siebie.

Style bachaty – dominicana

Bachata to niezwykle ciekawa dyscyplina. Tak jak w przypadku innych tańców latynoamerykańskich, niezbędne jest tu odpowiednie wyczucie rytmu oraz chemia pomiędzy partnerami. Warto wiedzieć, że sama bachata dzieli się dodatkowo na różne style. Najbardziej tradycyjnym rodzajem jest dominikana. Może kojarzyć nam się z cha-chą. Tempo jest tu szybkie, a do tego rozlicza się je na cztery. Jego znakiem charakterystycznym jest tzw. box step, który polega na kroku w prawo, dostawieniu lewej nogi, powtórzeniu tej sekwencji i ponownym dostawieniu lewej nogi, tyle że dotykając palcami podłogi.

Style bachaty – moderna

Moderna to kolejna odmiana bachaty. W porównaniu z dominicaną ma znacznie wolniejsze tempo i prostsze sekwencje kroków. Tutaj również możemy zetknąć się ze wspomnianym wcześniej box step, tyle że ma on mniej skomplikowaną formę. Polega na zrobieniu trzech kroków w lewo z dostawieniem na cztery, po czym trzech w prawo z dostawieniem na cztery. Moderna sprawdzi się idealnie u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem i bachatą.

Style bachaty – sensual

Nie ma wątpliwości, że to właśnie sensual będzie najbardziej zmysłową odmianą bachaty. W przypadku tego stylu kluczowe jest poruszanie całym ciałem. Istotną rolę odgrywa też bliskość partnerów, która jest bardziej zauważalna niż w porównaniu z innymi stylami. Ważne, aby tancerze przez cały czas utrzymywali kontakt wzrokowy. Aby jeszcze bardziej podkreślić bliskość, noga kobiety znajduje się między nogami mężczyzny. Styl ten cechuje się wyższą trudnością, przez co zajmują się nim przede wszystkim zawodowcy.

Jak przygotować się na zajęcia?

Na zajęcia z bachaty może zapisać się właściwie każdy. Możemy przyjść sami albo z partnerem. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzemy, dobrze wcześniej upewnić się, jak należy się odpowiednio przygotować. W przypadku bachaty nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Trzeba jednak dopilnować tego, by założyć wygodne, swobodne ubrania. Dobrze, aby były wykonane z oddychającego, przewiewnego materiału, dzięki któremu nie spocimy się za bardzo. Wybierzmy takie ciuchy, które nie tylko zapewnią nam pełną swobodę, ale też sprawią, że poczujemy się atrakcyjnie i pewnie. To bez dwóch zdań wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie podczas zajęć. Świetnie sprawdzi się strój składający się z legginsów oraz dopasowanej koszulki lub krótkiego topu. Dzięki temu będzie nam też łatwiej zobaczyć nasze ruchy i to, w jaki sposób porusza się nasze ciało. Jeśli chodzi o obuwie, mamy dowolność. Możemy trenować na płaskiej podeszwie bądź też założyć szpilki, tak jak robią to uczestniczki profesjonalnych zawodów. Zdecydujmy, co będzie dla nas bardziej wygodne. Nie zapomnijmy też zabrać na zajęcia butelki wody, bo na pewno będziemy jej potrzebować!

Pamiętajmy, że warto zadbać o siebie nie tylko przed zajęciami, ale także po. Nie ma wątpliwości, że po treningu będziemy mocno zmęczeni. Nie zapominajmy jednak o krótkim rozciągnięciu się, dzięki któremu pozbędziemy się bólu mięśni i dyskomfortu. W ten sposób intensywne ćwiczenia nie wpłyną na nas negatywnie – będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnych zakwasów czy naciągnięć. Jak jeszcze możemy zadbać o nasze ciało po wysiłku? Nie ma wątpliwości, że kluczowym elementem będzie jakościowy wypoczynek. W końcu to podczas snu nasz organizm się regeneruje i odnawia. Jeśli pozwolimy sobie na spokojny sen, znacznie szybciej dojdziemy do siebie po aktywności fizycznej. Miejmy jednak na uwadze to, aby wpierw stworzyć sobie odpowiednie warunki do wypoczynku. Możemy to zrobić, inwestując w materac z takimi właściwościami, które umożliwią pełne zrelaksowanie się. Jeśli chcemy sprawdzić, który model okaże się najlepszy, odwiedźmy sklep stacjonarny Olsztyn. Znajdziemy tam też łóżka kontynentalne, czyli idealny wybór do eleganckiej sypialni.

Bachata to zmysłowy i dynamiczny taniec. Jeśli zaczniemy się go uczyć, nie tylko poprawimy naszą kondycję i sprawność, ale też zyskamy większą pewność siebie. Zajęcia taneczne mogą okazać się świetną zabawą, szczególnie jeśli zapiszemy się na nie wraz z naszą drugą połówką!